19 Feb 2019

انجمن مناظره دانشجویی دانشگاه کاتب

در انجمن مناظره دانشجویی ، دانشجویان می‌توانند هنر استدلال منطقی را بیاموزند. مناظره، یک بحث رسمی در مورد موضوعات از قبل تعیین شده توسط هیئت منصفه یا مجمع عمومی است. تیم‌های بحث و گفتگو با مربیان خود برای شرکت در مسابقات مختلف آماده می‌شوند تا در یک موضوع خاص بحث کنند و از دیدگاه خود دفاع کنند. شرکت کنندگان در این باشگاه درباره ساختار، انواع و قالب گفتگو می­‌آموزند. مربیان ما چهره‌های برجسته ای هستند که در مسابقات مختلف مسابقات در سطح ملی و بین‌المللی شرکت کرده اند. دوره‌های شبیه سازی رقابت‌های مناظره نیز در مرکز آموزش‌های کاربردی دانشگاه کاتب، برگزار می­‌شود تا دانشجویان بصورت عملی با مسابقات مناظره آشنا شوند. تیم‌های مناظره از دانشکده‌های مختلف و مرکز آموزش‌های کاربردی دانشگاه کاتب در برابر هم برای کسب مقام اول رقابت می­‌کنند تا برای مسابقات ملی و میان دانشگاهی آماده شوند. اخیراً تیم مناظره دانشگاه کاتب در چندین رقابت مناظره اشتراک کرده و نتایج خوبی را برای دانشگاه رقم زدند.

نایب قهرمانی در رقابت‌های مناظره ملی

انجمن دانشجویی مناظره دانشگاه کاتب با حضور در مسابقات مناظره ملی(2018)، موفق به كسب مقام دومی (نايب_قهرمانی) گردیدند. اين رقابت‌ها با حضور تيم‌های هشت دانشگاه خصوصی و دولتی از پايتخت كشور، تيم های ولايت بلخ، بدخشان و هرات ميان 120 تيم در سه روز (٢٧، ٢٨ و ٢٩ سپتامبر) برگزار شده بود.

اعضای_تيم

نصرالله_صفا (مربی)

علي سجاد مولایی – محبوب وفایی

بشارت نظری – آصف محمدی

سيد محبوب سيد – سهراب روشن

نایب قهرمانی در مسابقات مناظره سفارت آمریکا

انجمن مناظره دانشگاه کاتب در مسابقات مناظره سفارت آمریکا در سفارت آمریکا –کابل که به مناسبت روز هشت مارچ (روز همبستگی زنان جهان) برگزار شده بود به مقام نایب قهرمانی دست یافتند. این مسابقات میان تیم های مختلف دانشگاه های خصوصی و دولتی کابل برگزار شده بود.

اولین دوره رقابت مناظره قهرمانی دانشگاه کاتب

دانشگاه کاتب از طریق مرکز رشد محصلان اولین دوره رقابت مناظره قهرمانی دانشگاه کاتب را به تاریخ 18/8/1397 با همکاری مؤسسه نیا برگزار کرد. در این دوره،  24 تیم از شش دانشگاه خصوصی و دولتی ولایت کابل اشتراک داشتند. در این رقابت ها تیم تبسم به مقام قهرمانی دست پیدا کرد.

رقابت‌های مناظره دانشگاه کاردان

انجمن دانشجویی مناظره دانشگاه کاتب با حضور در مسابقات مناظره دانشگاه کاردان (2018)، موفق به كسب مقام چهارم گردیدند. این رقابت یک روزه، با اشتراک 40 تیم مناظره کننده از 10 دانشگاه دولتی و خصوصی شهر کابل، در دانشگاه کاردان راه اندازی شده بود. در اخیر مسابقات عارف جهان به عنوان بهترین سخنران انتخاب شد.

اعضاي_تيم

نصرالله_صفا (مربی)

عارف جهان- صفیه رضوانی

عبدالله رحمانی – سید محبوب سید

قهرمانی در رقابت‌های مناظره دانشگاه کابل

انجمن دانشجویی مناظره دانشگاه کاتب به حضور در مسابقات مناظره دانشگاه کابل موفق به كسب مقام اول (قهرمانی) گردیدند. این رقابت ها با اشتراک 40 تیم مناظره کننده از 10 دانشگاه دولتی و خصوصی شهر کابل، برای دو روز ( 19 و 20 اسد) سال 1397 در دانشگاه کابل راه اندازی شده بود.

اعضاي_تيم

نصرالله_صفا (مربی)

علي سجاد مولايي – محبوب وفايي

بشارت نظري – شریف صافی

سيد محبوب سيد – مختار رادفر

جلسات آموزشی مناظره

دانشگاه کاتب با نهاد اندیشه وران در سال جاری تفاهم نامه‌ای را امضا کرده است که طبق این تفاهم نامه، مؤسسه اندیشه وران سالانه جلسات آموزشی مناظره را به منظور ارتقاء ظرفیت و رشد توان‌مندی مناظره کننده گان در دانشگاه کاتب برگزار می‌نماید. در این جلسات آموزشی، فنون مناظره برای دانشجویان و مناظره کننده گان به صورت تئوری و عملی تدریس می­شود. همچنین این مؤسسه به همکاری دانشگاه‌های افغانستان، برنامه‌های مناظره میان دانشگاهی را در سطح ولایت کابل و تمام افغانستان برگزار می‌نماید.

اشتراک گذاری :

چاپ

Comment is not allowed