6 Jun 2018

کمپیوتر ساینس

رشته کمپیوتر ساینس

فاکولته کمپیوتر ساینس در سال 1390 با هدف پرورش نیروهای متخصص و مجرب در ساحات مختلف علوم کامپیوتر شروع به فعالیت کرد. برنامه های تنظیم شده ، محیط آکادمیک ، لابراتوارهای مجهز ، برنامه درسی مطابق استانداردهای بین المللی و اساتید مجرب با درجه ماستر از کشور های اروپایی و آسیایی ، محیط کاملاً مناسب و آکادمیک را جهت توانا ساختن دانشجویان برای یک جامعه معلوماتی از هر حیث آماده کرده است.

دیپارتمنت کامپیوتر ساینس در دو شعبه برچی و مرکز با داشتن در رشته زیر فعالیت می­نماید.

  1. کامپیوتر ساینس
  2. تکنالوژی معلوماتی

از جمله امتیازات این دیپارتمنت تدریسی به دو زبان دری و انگلیسی می باشد بیشتر کلاس ها به زبان انگلیسی برگزار می شود و مواد درسی نیز به زبان انگلیسی در دسترس قرار می گیرد ، که فرصت مناسبی برای علاقه مندان این رشته فراهم می کند، تا در کنار آماده شدن برای رویارویی با چالش های موجود آمادگی های لازم را برای اخذ مدارک معتبر انگلیسی نیز کسب کنند. بنابر این محصلان نه تنها با علوم  کمپیوتر و تکنالوژی آشنا می شوند بلکه مهارت های زبان انگلیسی آنها نیز تقویت خواهد شد. دانشکده کمپیوتر ساینس ، با داشتن اساتید با تجربه ، کریکولم استاندارد ، برنامه منظم و امکانات آموزشی کافی بستری مناسب را برای پرورش نیروی متخصص در زمینه های طراحی نرم افزار ، طراحی ویب سایت ، طراحی دیتابیس، پردازش تصویر، هوش مصنوعی ، برنامه نویسی ، نیتورک و توسعه نرم افزار های موبایل فراهم کرده است .

محصلان دانشکده کمپیوتر ساینس ، با سپری کردن کلاس های که ارایه می شود و با استفاده از مواد علمی بین المللی و کریکولم درسی به روز در بسیار از حوزه های مربوط به کمپیوتر ساینس و تکنولوژی مهارت های لازم برای پیوستن به بازار کار را بعد از فراغت کسب می کنند.

قابل ذکر است که کریکولم ، مواد درسی و امکانات دانشکده در این رشته از جمله بهترین ها در سطح افغانستان می باشد. محصلان نه تنها با موضوعات به صورت تئوری برخورد می کنند بلکه آنها را نیز درسناریوهای مختلف پیدا کرده که باعث فهم بهتر و عمیق تر می شود. ضمناً دانشکده کامپیوترساینس باعضویت در آکادمی سیسکو و همچنین به عنوان تنها بر گزار کننده مسابقات پروگرامینگ ACM تلاش گسترده ای جهت رشد همه جانبه محصلان داشته است ودارد


اهداف

  1. کسب مهارت های لازم به عنوان یک سافت ویر انجنیر
  2. طراح و برنامه نویس صفحات وب ، دیتابیس، اندروید و سیستم عامل
  3. طراح و اجرا کننده شبکه های کامپیوتری
  4. آمده کردن دانشجویان برای تحقیق و پژوهش در بخش های مختلف مانند(هوش محاسباتی، پردازش امیج وغیره)
  5. کسب توانایی طراحی الگوریتم و تحلیل آن

 

توانمندی­های محصلین بعد از فراغت

توسعه سیستم های کمپیوتری بریایه اهداف مختلف که از آن جمله میتوان به طراحی سیستم برای توماتیک کردن پروسجر های اداری اشاره کرد. قابل یاد آوری است که محصلان نه تنها درحوزه های مختلف پروگرامینگ با سپری کردن کلاس های C,C++,Java,C# و Android آشنا می شوند . بعلاوه محصلان قادر به طراحی و دیزاین نیز می شوند.

محصلان دانشکده با گذراندن دروسی  مانند شبکه های کمپیوتری ، شبکه های وایرلیس و امنیت شبکه با اصول اساسی و پیشرفته شبکه های کامپیوتری آشنایی پیدا می کنند .


نظام تعلیمی

نظام درسی دانشگاه کاتب بر اساس سیستم کردیت است.

مطابق لایحه سیستم کریدیت وزارت تحصیلات عالی کشور برای تکمیل نمودن موفقانه این دوره محصلین باید 140کردیدت را تکمیل نمایند.

کریدیت واحد درسی است که بر اساس آن کریکولم دورۀ تحصیلی با تفکیک سمستر ه و نیز سهم هر مضمون در نصاب مذکور تعیین می شود . یک کریدت 16 ساعت درسی و یا معدل آن در یک سمستر می باشد. دورۀ لیسانس رشته کمپیوتر شامل مضامین عمومی ، مضامین اساسی،مضامین اختصاصی، اختیاری و مونوگراف است. مضامین عمومی و اساسی که آموزش آنها برای ورود به اصل رشته ضروری می باشد و تهداب معلومات اختصاصی  را تشکیل می دهد به ترتیب 16کریدت ارائه شده است . به مضامین تخصصی که ضرورت حتمی و غیر قابل تعویض رشته تخصصی را می سازد 72 کریدت ، اختصاص دارد. هم چنین محصلین باید از میان مضالمین اختیاری به تعداد7 کریدت بگذرانندو 6 کریدیت به تحقیق و مونوگراف محصلین مربوط می شود.

امتیازات تحصیلی

نفر برتر کانکور و اول نمره هر سال تحصیلی 80 فیصد تخفیف
نفر دوم کانکور و دوم نمره هر سال تحصیلی 60 فیصد تخفیف
نفر سوم کانکور و سوم نمره هر سال تحصیلی 40 فیصد تخفیف
محصلانی که بیش از یک نفر از اعضای خانواده شان درحال تحصیل باشند 10 فیصد تخفیف

 

 

0 0 votes
Article Rating

اشتراک گذاری :

چاپ
Subscribe
Notify of
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments